Pakiet dydaktyczny dla nauczyciela i ucznia w zawodzie technik obsługi turystycznej opracowany w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku".

Publikacja składa się z dwóch części: jedna przeznaczona dla ucznia, druga dla nauczyciela. Treść pakietu jest zgodna z programem nauczania 341[05]. Zawiera wiadomości z zakresu wybranych zagadnień prawa cywilnego, umów cywilno-prawnych w turystyce oraz zagadnień prawa pracy.  Pakiet może być wykorzystany do nauki przedmiotu we wszystkich zawodach branży turystycznej, a także w zawodach innych branż, gdyż jego treść w większości pakietu jest tożsama z programami nauczania w tych przedmiotach. Istotną wartością są ćwiczenia o różnym stopniu trudności, które uatrakcyjniają lekcję oraz pozwalają uczniowi lepiej przyswoić wiedzę, zdobyć praktyczne doświadczenie. Oznaczone ćwiczenia przygotowane są w wyższym stopniu trudności. Do publikacji dołączono płytę CD zawierającą multimedialne materiały dydaktyczne.

Autor: Teresa Nowicka – absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Technikum Hotelarskiego w Dusznikach-Zdroju. Nauczyciel przedmiotów zawodowych hotelarstwa oraz jednostki modułowej – stosowanie prawa w działalności usługowej w zawodach: technik hotelarstwa, technik organizacji usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej. Egzaminator w zawodzie technik hotelarstwa, lider nauczycieli przedmiotów zawodowych w Regionalnej Szkole Turystycznej, Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju. Współautorka skryptu do nauki zawodu „Technik hotelarstwa”, zeszytu do ćwiczeń, pakietów dydaktycznych dla zawodu technik hotelarstwa.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com