Od wielu lat Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju bierze udział w Maratonie Pisania Listów, którego organizatorem jest Amnesty International. Maraton Pisania Listów jest największą globalną akcją na rzecz praw człowieka.Akcja odbywa się w okolicach 10 grudnia bo wtedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Wydarzenieto mobilizuje ludzi na całym świecie do wspólnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. A razem można więcej…  Iskra odwagi jest przecież w każdym z nas!

20201231 1

 Maraton Pisania Listów w naszej szkole trwał od 7-11 grudnia 2020 roku. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji. W ten sposób pokazaliście, że nie jesteście obojętni na łamanie praw człowieka na świecie. A obojętność to czasami największe przyzwolenia na zło! Nasz maratonowy licznik pokazał, że napisaliśmy 48 listów w wersji papierowej. Listy zostały wysłane do władz takich krajów jak: Turcja, Pakistan, Arabia Saudyjska, Chile, RPA, Kolumbia, Malta, Algieria… 

20201231 2

Każdy napisany przez Was list ma wielkie znaczenie i jest wsparciem dla więźniów sumienia, walczących o wolności obywatelskie i przestrzeganie praw człowieka na świecie. Przez udział w Maratonie pokazaliście, że trzeba zabierać głos w słusznej sprawie. Manifestującpiórem udowodniliście, że trzeba walczyć z niesprawiedliwością i  w ten sposób budować lepszy świat.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com