Z operatorem promowym na morzu Bałtyckim – firmą Unity Line –- Regionalna Szkoła Turystyczna współpracuje od 19 lat. Praktykę zawodową na promach Polonia, Skania, Wolin i Gryf odbyło już ponad 1200 uczniów naszej szkoły. W czerwcu 2018 r, podczas oficjalnej uroczystości, Regionalna Szkoła Turystyczna nadała tytuł: „Przyjaciela Szkoły” firmie Unity Line oraz managerowi promu Polonia - p. Piotrowi Sowińskiemu.

W ramach współpracy partnerskiej, uczniowie klas pierwszych i drugich Regionalnej szkoły Turystycznej uczestniczyli dnia 6.02.2021 r. w spotkaniu on-line z pracownikami promu m/f Polonia Unity Line.

 W pierwszej części spotkania, manager promu p. Piotr Sowiński, opowiedział o firmie Unity Line, opisał uczniom prom Polonia, przedstawił szanse i korzyści jakie daje praktyka zawodowa realizowana na promie oraz opowiedział o pracy na dużych statkach wycieczkowych (cruiserach).

W kolejnej części spotkania, opiekun praktykantów na promie, p. Jacek Mechliński, poinformował o regulaminie pokładowym obowiązującym praktykantów oraz zachęcał młodzież do takiej formy praktyk na promach.

Następnie barman, p. Mariusz Adam, podczas pokazu, przedstawił właściwości herbaty oraz zaprezentował kilka ciekawych sposobów parzenia herbat „zimowych”.

Na zakończenie spotkania, szef kuchni promu Polonia, p. Mirosław Bobrowski, opowiedział o przebiegu praktyk zawodowych dla uczniów klas gastronomicznych, przedstawił korzyści i możliwości rozwoju zawodowego w gastronomii oraz zachęcał uczniów do odbywania praktyk na promach.

To wyjątkowe spotkanie, które ze względów epidemiologicznych odbyło się w tym roku w formie zdalnej, było bardzo interesujące i cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży. Z pewnością zaowocuje w kolejnych latach licznymi wyjazdami na praktykę zawodową na promy Unity Line oraz dalszą współpracą i rozwojem zawodowym uczniów w branży turystycznej.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com