Ustanowiony przez Światową Organizację Turystyki UNWTO Światowy Dzień Turystyki 2011 odbędzie się 27 września 2011 roku, pod hasłem Turystyka – Łączenie kultur. Będzie on okazją do podkreślenia roli turystyki  w zbliżaniu różnorodnych kultur z całego świata i wspierania globalnego zrozumienia poprzez podróże.

W Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdrój dzień ten planujemy obchodzić 15. 09.2011 roku. Związane jest to z głosowaniem  na polskiego kandydata w konkursie New7Wonders. Takie głosowanie jednego dnia w całej Polsce i za granicą sprawi, że uczniowie i nauczyciele bezpośrednio włączą się w akcję wspierania Polski w konkursie

New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury

Głosowanie na stronie: http://www.new7wonders.com/voting-trends

Wielkie Jeziora Mazurskie to jedyny polski kandydat w międzynarodowym konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury. O zwycięstwo Mazury walczą w doborowej stawce, w której znalazły się m.in.: Amazonia, Wyspy Galapagos, Komodo, Klify Moher, Morze Martwe, Kanion Kolorado czy Wielka Rafa Koralowa.

Pojezierze Mazurskie zakwalifikowano do grona 28 najpiękniejszych miejsc na świecie!

Fot.: Jezioro Kisajno

Planujemy również zachęcić uczniów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie

Mazury Cud Natury

Honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Katarzyna Hall - Minister Edukacji Narodowej, która ufundowała także główną nagrodę.

Konkurs rozpoczyna się 1 września 2011 r. Składa się z dwóch etapów – wojewódzkiego (1 - 30 września 2011 r.) i ogólnopolskiego (1 - 31 października 2011 r.)  W szkołach ponadgimnazjalnych jest to konkurs- fotograficzny (forma: praca do 12 slajdów na płycie CD w dowolnym programie)

Magdalena Strychaniecka
Edyta Zarzycka-Kociesza

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com