Regionalna Szkoła Turystyczna, podobnie jak inne szkoły  i placówki w Polsce oraz w placówki polonijne za granicą, poprzez swoje głosy wsparła polskiego kandydata  - Wielkie Jeziora Mazurskie, w konkursie New7Wonders. To jedyny polski kandydat w międzynarodowym konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury.

Od początku września 2011 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki niemal wszystkie klasy i nauczyciele RST wzięli zbiorowy udział w głosowaniu.


Pomysłodawcy obchodów w RST- Magdalena Strychaniecka i Edyta Zarzycka – Kościesza oraz nauczyciele: Jakub Witkowski, Barbara Szeliga, Katarzyna Zachara, przeprowadzili lekcje, będące zaprezentowaniem korelacji międzyprzedmiotowej/międzymodułowej: geografii, turystyki,  informatyki, języka angielskiego. Celem lekcji było oddanie głosu na Wielkie Jeziora Mazurskie, ale również umiejętne posługiwanie się językiem angielskim, rozwijanie własnych zainteresowań, rozwijanie wiedzy na temat Pojezierza Mazurskiego i innych walorach przyrodniczych świata, kształtowanie umiejętności pracy z komputerem, operowania programem WORD, Internet Explorer, wyszukiwarkami, z Internetem, praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy oraz efektywne współdziałanie w grupie.

Uczniowie wysłuchali hymnu promującego głosowanie na Mazury,  tłumaczyli z języka angielskiego treści na stronie internetowej New7Wonders a następnie przystąpili do głosowania. Nauczyciele, kontrolując pracę uczniów, pomagali w poruszaniu się po Internecie lub w tłumaczeniu strony internetowej. Po głosowaniu uczniowie otrzymali informację zwrotną od organizatora konkursu i uzyskali akceptację złożonego głosu. Zgodnie z opinią uczniów bardzo ciekawym okazał się wybór 6  innych „ nowych cudów  natury”, co było konieczne z punktu widzenia ważności głosu. Wszyscy zapoznali się z najpiękniejszymi miejscami przyrodniczymi świata, do których należą np.  Amazonia, Wyspy Galapagos, Komodo, Klify Moher, Morze Martwe, Kanion Kolorado czy Wielka Rafa Koralowa i inne.

Konkurs „ New 7 Wonders „ ogromna szansa dla rozwoju polskiej turystyki i zadanie dla  wszystkich Polaków, którzy tak jak uczniowie naszej szkoły czują się zobowiązani do głosowania na Polskie Mazury !
Tak więc jeśli jeszcze nie zagłosowałeś, do dzieła, każdy głos się liczy !

Magdalena Strychaniecka
Edyta Zarzycka-Kościesza
Iga Jęczmienna

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com