wychowanie fizyczne

Najskuteczniejszymi sposobami dbania o układ odpornościowy człowieka są:
- wystarczająca ilość snu
- odpowiednia ilość aktywności ruchowej
- owoce i warzywa

Aby zachęcić WAS do aktywności ruchowej składam propozycję nie do odrzucenia: Można zadbać o własne zdrowie, a jednocześnie zdobyć ocenę celującą jeśli:
- przygotuje się prosty układ ruchów do swojej ulubionej piosenki i pokaże w szkole, aby nauczyć kolegów i koleżanki (animacja przy muzyce)
- przygotuje ciąg 5 ćwiczeń gimnastycznych połączonych w całość tzw. ścieżkę gimnastyczną (np. pozycja wyjściowa, przysiad podparty, przewrót w przód do przysiadu podpartego, siad prosty, leżenie tyłem, mostek, leżenie tyłem, pozycja wyjściowa, jaskółka itd)
- regularnie min. 4x w tygodniu będzie się ćwiczyło w domu np. z Chodakowską, jogę czy inne rodzaje aktywności dostępne w aplikacjach internetowych. Dowodem aktywności jest zapis na telefonie komórkowym (wystarczy w aplikacji Health lub innej ogólnodostępnej na każdym smartfonie).
Polecam, zachęcajcie do ćwiczeń rodziców, aby i oni dbali o swój własny układ immunologiczny.

Dodatkowo w czasie pięknej pogody mam do Was wielką prośbę. Wszyscy wiemy, że należy unikać kontaktu z innymi osobami, ale nie należy unikać świeżego powietrza. Stąd moja prośba:

Zmierzcie sobie za pomocą telefonu dystans 1000m w dowolnym wybranym przez Was terenie, najlepiej w miarę płaskim. Jeżeli tylko pogoda będzie pozwalać to 2 razy dziennie pokonajcie ten dystans, ale pierwszym razem w marszu lub wolnym truchcie, drugim razem w spokojnym biegu. Proszę nie zapomnijcie wcześniej wykonać rozgrzewki, a po biegu porozciągać się.

Wszystkim życzę dużo zdrowia, wytrwałości i cierpliwości.
Pozdrawiam Małgorzata Zawada

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com