Praktyki i staże

Marcin Chorzempa – uczeń klasy IV Technikum Hotelarskiego Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy Zdroju.

 

Marcin. Odbywałeś praktyki zagraniczne. Wyjaśnij mi, jak wyglądały Twoje przygotowania do praktyk?

Marcin Chorzempa: Moje przygotowania do praktyki zawodowej w czasie wakacji rozpoczęło się od ukończenia kurs języka angielskiego „Mów językiem gościa jeśli chcesz być zrozumianym” finansowanego ze środków UE. Później odbyłem rozmowę w sprawie praktyk z Panią Teresą Nowicką – nauczycielem przedmiotów zawodowych w RST, która pokierowała moimi działaniami prowadzącymi do podpisania umowy dotyczącej praktyki zagranicznej na 3 gwiazdkowym statku – pływającym hotelu „Rex Rheni”.

Armatorem tego statku jest firma  Rijfers River Cruises B.V. z Holandii organizująca wycieczki nie tylko po Renie, ale też po Dunaju aż do Morza Czarnego.

Jak wyglądała Twoja praca, jak spędzałeś czas po pracy?

Marcin: Pracowałem na różnych stanowiskach w barze, restauracji, kuchni i w dziale housekeeping’u. Na statku wśród załogi panowała dobra atmosfera. Załoga godna podziwu, wszyscy byli do siebie przyjaźnie nastawieni ale praca niełatwa.

Podczas czasu wolnego można było zejść z pokładu statku w każdym mieście, w którym się zatrzymaliśmy. Odwiedziłem wiele miejsc w Holandii, Francji i w Niemczech. Moi koledzy z RST dotarli nawet do Budapesztu.

Myślisz o powrocie na „Rex Rheni”?

Marcin: Po powrocie otrzymałem opinię wraz z oceną oraz propozycję powrotu do pracy na statku w okresie świątecznym lub w czasie wakacji, a po ukończeniu nauki w szkole nawet na cały sezon.

 Zobacz opinię

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com