Klasa pod patronatem biura tutystycznego Rainbow

Image00006

Regionalna Szkoła Turystyczna, jako jedyna szkoła w powiecie kłodzkim, kształci uczniów w zawodzie Technik Organizacji Turystyki o specjalizacji  Animator czasu wolnego, a honorowy patronat nad kształceniem zawodowym w tym zakresie sprawuje Biuro Podróży Rainbow. To jeden z największych touroperatorów na rynku w Polsce.

*Animator czasu wolnego to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy. Animator to osoba, która dba o przygotowanie i realizację programu animacyjnego dla gości hotelowych. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych - zabawy z dziećmi, mini disco, gry i zabawy, waterpolo, aqua aerobik, show tematyczne, zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne. Ma możliwość poznania wielu ludzi z różnych krajów i kultur, może doskonalić umiejętności w zakresie porozumiewania się w języku obcym.

Planując swoją przyszłość wybierz Technikum Organizacji Turystyki ze specjalizacją Animator Czasu Wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju!

Serdecznie zapraszamy!

 

Po ukończeniu Technikum Organizacji Turystyki o specjalizacji Animator czasu wolnego, będziesz potrafił:

 • pracować jako animator czasu wolnego  i organizować czas wolny gościom obiektów hotelowych,
 • organizować pracę biura podróży i organizować imprezy turystyczne, udzielać informacji turystycznej oraz rozwiązywać problemy turystów - uczniowie w trakcie zajęć pracują w symulacyjnym biurze podróży „Alibaba Tour”. To firma ćwiczeniowa kształcąca pracowników biur podróży w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistości. Jej istotą  jest symulacja - naśladowanie pracy autentycznego biura podróży, w którym wszystkie operacje są identyczne z pracami prawdziwej firmy. Symulacyjne biuro podróży „Alibaba Tour” działa w Regionalnej Szkole Turystycznej od października 2009r. a od marca 2016 r. znajduje się pod honorowym patronatem Biura Podróży Rainbow. Zajęcia w symulacyjnym biurze podróży są niezwykle ciekawe i dają możliwość nabycia wielu umiejętności poszukiwanych na turystycznym rynku pracy. Należą do nich opracowywanie programu, kalkulacja kosztów imprez turystycznych, zamawianie świadczeń dla klientów;
 • rozliczać świadczone usługi z kontrahentami, pilotami wycieczek, obsługiwać komputerowe programy użytkowe, pracować w charakterze przewodników i  pilotów turystycznych.

Jako nasz absolwent znajdziesz pracę:

 • w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego oraz animacją czasu wolnego: w biurach podróży, hotelach, agroturystyce, punktach informacji turystycznej, stowarzyszeniach i organizacjach zajmujących się wspieraniem i rozwojem turystyki, hotelarstwa i gastronomii zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej;
 • w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki;
 • w firmach cateringowych, restauracjach i obiektach bazy noclegowej (zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, zajazdy, gościńce, schroniska, kwatery prywatne i inne a także współczesna baza ruchoma: promowa, żeglugowa, kolejowa, lotnicza).

 


 

czyli tradycja pieczenia pierniczków świątecznych w III klasie Technikum Obsługi Turystycznej.

Już po raz drugi uczniowie III klasy Technikum Obsługi Turystycznej  zaprezentowali na wigilijnym stole  przygotowane własnoręcznie  tradycyjne świąteczne wypieki.
Upiekliśmy je, razem z wychowawczynią -  Panią Edytą Zarzycką-Kościesza, na godzinie wychowawczej. Część klasy zajmowała się wyrabianiem ciasta na pyszne pierniczki, a część dekorowała świątecznie klasę. Podczas zajęć było dużo śmiechu i zabawy.

Goście z Irlandii_2 Goście z Irlandii_4 Goście z Irlandii_5

Każdy z nas włożył w dekorowanie pierniczków dużo serca, dlatego wyszły takie kolorowe i pyszne. A w naszej klasie zawisł na ścianie ogromny łańcuch zrobiony z naszych klasowych życzeń wypisanych na kartkach papieru. Wszyscy składamy najlepsze życzenia Szczęśliwego Nowego Roku dla uczniów i nauczycieli Regionalnej Szkoły Turystycznej.

Uczniowie klasy III TOT

Nauczyciele przedmiotów zawodowych Technikum Obsługi Turystycznej w RST zapraszają na

"Kurs animatora czasu wolnego"

organizowany przez Rainbow Tours, jednego z największych touroperatorów na polskim rynku.

Praca na wakacje i pobyt w ciepłych krajach? Sport, zabawa i przygoda życia? Tak! Zostań animatorem czasu wolnego!

 

Do Twoich zadań będzie należało: szukanie ukrytych skarbów, toczenie indiańskich bitew, branie udziału w sportowych olimpiadach i kosmicznych wyprawach, robienie pamiątek z wakacji, tańczenie na mino-disco, a to wszystko z naszymi najmłodszymi turystami, którymi będziesz się opiekować i sprawiać, iż będą to ich najlepsze wakacje pod słońcem!

Pierwszy, tak kompleksowy, program dla animatorów czasu wolnego!

DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA 3 certyfikaty!

 • Certyfikat ukończenia Akademii Animatorów Rainbow Tours w języku polskim
 • Certyfikat ukończenia Akademii Animatorów Rainbow Tours w języku angielskim
 • Certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom 

Termin: 21-22.01.2012 Cena 250,00 zł

Informacje i zgłoszenia – mgr Edyta Zarzycka-Kościesza

UWAGA!  Najlepszym absolwentom Rainbow Tours proponuje pracę na Lato 2012 w Figloklubach Rainbow Tours S.A.!

Regionalna Szkoła Turystyczna, podobnie jak inne szkoły  i placówki w Polsce oraz w placówki polonijne za granicą, poprzez swoje głosy wsparła polskiego kandydata  - Wielkie Jeziora Mazurskie, w konkursie New7Wonders. To jedyny polski kandydat w międzynarodowym konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury.

Od początku września 2011 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki niemal wszystkie klasy i nauczyciele RST wzięli zbiorowy udział w głosowaniu.


Pomysłodawcy obchodów w RST- Magdalena Strychaniecka i Edyta Zarzycka – Kościesza oraz nauczyciele: Jakub Witkowski, Barbara Szeliga, Katarzyna Zachara, przeprowadzili lekcje, będące zaprezentowaniem korelacji międzyprzedmiotowej/międzymodułowej: geografii, turystyki,  informatyki, języka angielskiego. Celem lekcji było oddanie głosu na Wielkie Jeziora Mazurskie, ale również umiejętne posługiwanie się językiem angielskim, rozwijanie własnych zainteresowań, rozwijanie wiedzy na temat Pojezierza Mazurskiego i innych walorach przyrodniczych świata, kształtowanie umiejętności pracy z komputerem, operowania programem WORD, Internet Explorer, wyszukiwarkami, z Internetem, praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy oraz efektywne współdziałanie w grupie.

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze realizowane w ramach Szkolnych Programów Rozwojowych szkół zawodowych województwa dolnośląskiego prowadzone przez Magdalenę Strychaniecką.

"I ty możesz zostać przewodnikiem i pilotem wycieczek."

Mapa i orientacja w terenie oraz ich znajomość pomoże ci osiągnąć ten cel.

 

W bieżącym roku szkolnym zajęcia te prowadzone są z uczniami kasy I technikum obsługi turystycznej. Głównym ich celem jest nie tylko wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły, wspomaganie kształcenia w zawodzie technik obsługi turystycznej ale i przygotowanie uczniów do pełnienia roli ambasadora regionu.

Dzięki zajęciom prowadzonym w terenie oraz odpowiednio dobranym metodom pracy uczniowie pogłębiają wiedzę i umiejętności takie jak:

 • umiejętności prawidłowego posługiwania się językiem polskim, zawodowym w mowie i w piśmie podczas formułowania ofert turystycznych,
 • umiejętności czytania map turystycznych,
 • umiejętności planowania wycieczki (trasy, czasu, kosztów itp.),
 • orientacji w terenie,
 • symulacji usługi przewodnika po Ziemi Kłodzkiej,
 • poznają walory turystyczne Ziemi Kłodzkiej,
 • pogłębiają wiedzę dotyczącą regionu, w którym żyjemy.
 • wdrażają zamiłowanie do turystyki rowerowej i pieszej,

Uczniowie uczestniczący w projekcie przedstawią tu swoje reportaże, do których przeczytania gorąco zachęcam.

Magdalena Strychaniecka

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com