IMG 20181109 082315

Kierunek dla uśmiechniętych i przyjaznych.

Dla tych, którzy chcą poznać działalność hotelu od środka.

Program technikum oraz możliwość odbycia praktyk i staży zawodowych zagranicznych zapewniają zdobycie umiejętności i wiedzy pozwalającej pracować i kierować zespołami w hotelach najwyższych kategorii.

Technikum Hotelarskie daje szerokie perspektywy zatrudnienia w hotelach na europejskim poziomie.

Nasi absolwenci są zatrudniani w:

  • hotelach najwyższych kategorii,
  • na statkach wycieczkowych i promach,
  • ośrodkach wypoczynkowych i SPA,
  • pensjonatach, zajazdach, gościńcach, schroniskach, kwaterach prywatnych,

Uczeń technikum hotelarskiego jest profesjonalnie przygotowywany do zawodu w branży hotelarskiej i turystycznej.

Szkoła posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie dydaktyczne. Profesjonalne wyposażenie recepcji hotelowej, pokoju hotelowego daje możliwość nauki metodą symulacji. Uczniowie już w szkole uczą się profesjonalnie obsługiwać gościa hotelowego. Swoje umiejętności doskonalą podczas odbywania praktyk zawodowych w hotelach o najwyższym standardzie oraz na najlepszych promach w Polsce. Stała współpraca w Firmą Unity Line oraz Hotelem SPA***** Dr Irena Eris w Polanicy Zdroju podwyższa umiejętności zawodowe i językowe naszych uczniów. Hotel managerowie, szefowie kuchni, kierownicy housekeepingu w/w firm często przeprowadzają szkolenia dla uczniów oraz nauczycieli zawodu. Prezentują najnowocześniejszy sprzęt, uczą technik obsługi gościa hotelowego wymaganych w zakładach hotelarskich o najwyższym standardzie. Tak prowadzona w RST nauka zawodu sprawia, że uczniowie są laureatami wielu konkursów regionalnych i ogólnopolskich, są cenionymi pracownikami na turystycznym rynku pracy w Polsce i za granicą.


 

Kontynuując tradycję poszerzania pasji i doświadczeń hotelarskich Regionalnej Szkoły Turystycznej Technikum im. Jana Pawła II, 12 października br. został przeprowadzony I etap konkursu „Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie 2018”. Spośród wszystkich uczniów technikum hotelarskiego najlepsze wyniki uzyskały uczennice: z klasy II GH, Karolina Gadomska oraz z IV TH, Karolina Szlosberger.

        Reprezentantki naszej szkoły zmierzą się z uczniami z innych szkół w dniach 22 i 23 listopada podczas drugiego etapu, który odbędzie się w Hotelu Maria*** w Wałbrzychu. Potyczki hotelarskie, oprócz ciężkiej walki o tytuł zwycięzcy, są również okazją do wspaniałych atrakcji i przyjemności zafundowanych przez Hotel Maria*** oraz cenną lekcją z całą masą niezapomnianych doświadczeń.

 

W dniu 06.10.2016 r. o godz. 12.15 odbył się I etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie „Eliminacje do Dolnośląskich Potyczek Hotelarskich” w którym wzięło udział trzydziestu jeden uczniów z klas II, III i IV technikum hotelarstwa Regionalnej Szkoły Turystycznej.

Więcej zdjęć w galerii -->>

Do konkursu przystąpili uczniowie:

z klasy II:

Nowacka MartaSzlosberger KarolinaDrębkowska Karolina, Trojanowska DariaOpiła NikolaKość MarcelinaBender NataliaOleś Oliwia, Lizak DagmaraChwałek AleksanderMarszałek Kacper Fudała Sebastian;

 z klasy III: 

Tuszkiewicz AlicjaTętnowska KlaudiaSłocińska MirandaSendek ZuzannaSerafin Anna, Cange AnetaŁowiec KarolinaŁyko LidiaGdowik KlaudiaMaksymowicz Daria, Szot Monika, Maligranda MartynaStasiak MichałOziębała MichałKoterba Tomasz;

z klasy IV: 

Chruścińska AleksandraKaszkur NataliaRowszar Sonia.            

Etap I konkursu obejmował test pisemny składający się z 50 pytań (zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru) sprawdzających wiadomości i umiejętności z przedmiotów zawodowych ujętych w planie nauczania technik hotelarstwa. Czas trwania tej części wynosił 45 minut od momentu rozdania ostatniego testu. Maksymalną liczbę punktów, jaką mógł zdobyć uczestnik Konkursu w tym etapie wynosiła 50.

Do etapu II zakwalifikowało się ośmiu uczestników z najwyższymi wynikami testu:                                 

z klasy IV HaKaszkur NataliaRowszar SoniaChruścińska Aleksandra

z klasy III HaMaksymowicz DariaGdowik KlaudiaKoterba Tomasz

z klasy III HbSendek ZuzannaSłocińska Miranda

Etap II obejmował sprawdzenie umiejętności ucznia w zakresie obsługi gościa w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym. Jury dokonało oceny według takich kryteriów jak postawa przy powitaniu, sposób rozwiązania problemu, umiejętność konwersacji w wybranym języku obcym.

W tym etapie Konkursu uczestnik mógł otrzymać maksymalnie 10 punktów.

Wśród uczestników Konkursu największą wiedzą i umiejętnościami w zakresie języka obcego oraz obsługi gościa w recepcji wykazały się i jednocześnie otrzymały tytuł reprezentanta Regionalnej Szkoły Turystycznej Technikum im. Jana Pawła II w Dolnośląskich Potyczkach Hotelarskich w Wałbrzychu:

 

Zuzanna Sendek – kl. III HB

oraz

Miranda Słocińska – kl. III HB


  

Dzięki znakomitej lokalizacji Regionalnej Szkoły Turystycznej Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy Zdroju podczas zajęć z przedmiotów zawodowych hotelarskich mogliśmy udać się do najnowszego pięciogwiazdkowego hotelu jakim jest Hotel SPA Dr Irena Eris. Jeden z pracowników obiektu zapoznał nas z sześcioma kondygnacjami ekskluzywnego wymiaru luksusu. Wskazał jak powinna wyglądać nasza droga do kariery, abyśmy mogli osiągnąć nasze zamierzone cele. Nauka na przedmiotach zawodowych, perfekcyjne władanie językami obcymi, nauka od najlepszych, wymaganie od samych siebie pozwolą nam być najlepszą nową kadrą pracowniczą na turystycznym rynku pracy.

Uczennica klasy I GH

Kamila Pyschny


 

Regionalna Szkoła Turystyczna uczestniczy w Projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” realizowanym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego - Wydział Edukacji i Nauki oraz Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu. Celem tego projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego młodzieży Dolnego Śląska poprzez realizację programów rozwojowych szkół prowadzących kształcenie zawodowe zgodnie z potrzebami rynku pracy.  Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Jednym z działań obejmujących wszystkie szkoły uczestniczące w projekcie jest Konkurs „Najlepszy uczeń w zawodzie”.

Regionalnej Szkole Turystycznej przypadł zaszczyt przeprowadzenia regionalnego konkursu w zawodzie technik hotelarstwa w subregionie wałbrzyskim.

Dnia 11 lutego 2015 r.  odbył się konkurs dla szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa.

Wzięło w nim udział 10 drużyn składających się z 3 uczniów – reprezentantów szkół kształcących przyszłych hotelarzy.

Reprezentantami Regionalnej Szkoły Turystycznej były uczennice:

  1. ADRIANNA GRABAS – klasa III TH
  2. SYLWIA REJSZ – klasa III TH
  3. LAURA LEWICKA – stypendystka Prezesa Rady Ministrów – klasa IV TH a

Rywalizacja pomiędzy drużynami polegała na rozwiązaniu zadania związanego z obsługą gości w obiekcie hotelarskim. Poziom wiedzy reprezentowany przez poszczególne drużyny był bardzo wysoki, jednak uczennice Regionalnej Szkoły Turystycznej wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami zdobywając tym samym I miejsce w subregionie wałbrzyskim i najwyższy wynik punktowy w województwie.

Zdobycie I miejsca umożliwiło reprezentacji Regionalnej Szkoły Turystycznej w zawodzie technik hotelarstwa do rywalizacji w konkursie wojewódzkim, który odbył się 03 marca br. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy.

Kolejny raz reprezentacja RST nie zawiodła i uzyskała wysokie III miejsce

w województwie dolnośląskim.

Z tego miejsca chciałabym serdecznie pogratulować Adriannie Grabas, Sylwii Rejsz oraz Laurze Lewickiej uzyskania tak wysokiej pozycji w województwie a także podziękować  za profesjonalizm, zaangażowanie oraz chęć współpracy oraz życzyć dalszych sukcesów.

Sabina Boos – opiekun drużyny

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com