Wiadomości

Gazeta Kłodzka nr. 150 z 10-16 sierpnia 2012 r.

Sorry, you have not enough rights to view this image.Po raz kolejny, w ramach Projektu "MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU II" realizowanego przez Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu i Regionalną Szkołę Turystyczną w Polanicy-Zdroju, nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczkach zawodoznawczych. Mają one na celu pokazać różne formy działalności i aktywności zawodowej, w naszym przypadku w zawodach szeroko rozumianej branży turystycznej, począwszy od instytucji państwowych i samorządowych, poprzez przedsiębiorstwa prowadzone przez duże podmioty gospodarcze aż do przedsięwzięć podejmowanych przez osoby fizyczne zarówno prowadzące działalność gospodarczą jak i pasjonatów działających społecznie.

W czerwcu br. ok. 250 uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej zwiedzało atrakcje turystyczne Kotliny kłodzkiej by poznać możliwości drzemiące w branży turystycznej naszego regionu.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.

Uczniowie odwiedzili m.in. muzea, w tym Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie Zdroju, Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie-Zdroju; Szlak Ginących Zawodów w Kudowie-Zdroju; Skansen Sołtys - Gospodarstwo Mariana Gancarskiego w Wambierzycach; Ośrodek Wypoczynkowy „Szczeliniec” w Karłowie.

.W dniu 27 czerwca 2012 w Hotelu „Bukowy Park” w Polanicy-Zdroju, w ramach projektu „Wzrost jakości kształcenia zawodowego w branży hotelarskiej i gastronomicznej na Dolnym Śląsku” realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowego wkładu publicznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, UDA-POKL.03.04.03-00-097/10-00, odbyła się II Konferencja Branżowa pt. „Rola szkół zawodowych we współpracy z rynkiem pracy i ich wpływ na rozwój gospodarczy regionu i wzrost jakości kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”.

Program Konferencji:

  1. Diagnoza oczekiwań pracodawców w branży hotelarsko – gastronomicznej podstawą do modernizacji polskiej szkoły zawodowej – na podstawie projektu: Diagnoza potrzeb edukacyjnych w obszarze szkolnictwa zawodowego w zakresie hotelarstwa i gastronomii na Dolnym Śląsku. Możliwości przystąpienia nauczycieli i szkół dolnośląskich do Projektu.
  2. Od diagnozy rynku do działań w edukacji zawodowej na przykładzie Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy Zdroju. Kształtowanie modelu absolwenta szkoły zawodowej w odpowiedzi na oczekiwania rynku pracy? - Barbara Drożyńska - Dyrektor RST
  3. Wykorzystanie praktycznych doświadczeń nauczycieli na rzecz rozwoju zawodowego uczniów. - Barbara Drożyńska - Dyrektor RST
  4. Polska szkoła zawodowa dziś i jutro – mocne i słabe strony oraz perspektywy jej rozwoju.

Sorry, you have not enough rights to view this image. . Sorry, you have not enough rights to view this image.

W konferencji uczestniczyli m.in. nauczyciele i Dyrekcja Regionalnej Szkoły Turystycznej będącej Partnerem ww. projektu realizowanego przez Dolnośląską Izbę Gospodarczą aktywnie uczestniczy we wszystkich działaniach mających na celu dostosowanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy i wzrostu jakości kształcenia w branży hotelarskiej i gastronomicznej w naszym regionie.

Akademia kelnerska_1229 czerwca był ostatnim dniem nauki w roku szkolnym 2011/2012. W tym dniu wszystkie szkoły organizują zakończenie roku szkolnego. Niektórym wydaje się, że dzień ten nie ma nic wspólnego z nauką! Tkwią jednak oni w poważnym błędzie!

Ostatni dzień nauki, dla nas nauczycieli Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju, jest dniem, w którym patrzymy uczniów z zupełnie innej perspektywy. Widzimy naszych uczniów jak odbierają świadectwa, jak cieszą się ze swoich sukcesów i analizują przyczyny swoich porażek. Po roku pracy i nauki, oceny na świadectwie naszych uczniów to nasze wspólne sukcesy i nasze porażki, jedne i drugie będą dla nas nauką na kolejne dni, miesiące i lata, czasem na całe życie. Ważne jest tylko to czy nasze słabe strony zostaną przez nas samych zauważone i czy będziemy mieli wolę ich poprawienia. Jeśli to uczynimy - jesteśmy na prostej drodze do osiągania kolejnych sukcesów.

animator122020_2 Akademia kelnerska_17 Akademia kelnerska_19

W tym roku uroczystość zakończenia roku szkolnego poprzedzona była Msza św. dziękczynną odprawioną przez naszego nauczyciela ks. Marcina przed Tablicą Bł. Jana Pawła II w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju.

Oficjalna część rozpoczęła się od podsumowania roku szkolnego 2011/2012, którego dokonała Pani Dyrektor Barbara Drożyńska. Najbardziej oczekiwanym momentem było jednak uroczyste wręczenie świadectw i nagród najlepszym uczniom.

animator122020_7 20201231_1 unitylineTeams_16

Były też specjalne podziękowania dla rodziców bo przecież niezaprzeczalny jest wpływ postaw rodziców na sukcesy ich dzieci. Dla nas nauczycieli przyjemnością było spoglądanie na radość mam i ojców odbierających listy gratulacyjne z rąk Dyrektora RST.

animator122020_6 unitylineTeams_1 unitylineTeams_8

Młodzież przygotowała dla swoich nauczycieli słowa podziękowania i symboliczne wiązanki kwiatów.

Na zakończenie mieliśmy okazję zobaczyć naszych uczniów w programie artystycznym stworzonym specjalnie na tą uroczystość. Duet uczeń Kacper Lech – skrzypce i nauczyciel Daniel Łuczko – pianino wywołał burzę oklasków. Hitem okazał się występ naszego absolwenta Piotra Bumaja - aktora Teatru Polskiego ze Szczecina.

unitylineTeams_3 . Sorry, you have not enough rights to view this image.

Po uroczystości uczniowie spotkali się jeszcze ze swoimi wychowawcami na rozdaniu świadectw.

Rozstajemy się na dwa miesiące - 3 września spotkamy się ponownie.

Do zobaczenia !!!

 

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com