Wiadomości

W dniach 28 i 29 lutego 2012 r. w Regionalnej Szkole Turystycznej Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju odbyły się Dni Otwarte. Zaprosiliśmy do naszej szkoły uczniów klas trzecich gimnazjów z terenu powiatu kłodzkiego, którym zamierzaliśmy przedstawić ofertę edukacyjną RST. Przy okazji nasi Goście mogli poznać nie tylko swoich przyszłych nauczycieli ale również spotkać swoje koleżanki i kolegów – uczniów RST.

Konkurs Druga grupa uczniów szlifuje język angielski przed wyjazdem do Irlandii_2 Druga grupa uczniów szlifuje język angielski przed wyjazdem do Irlandii_6

Dni Otwarte rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Drożyńska witając zaproszonych uczniów klas trzecich gimnazjów i ich opiekunów.  Po przedstawieniu kadry pedagogicznej naszej szkoły Goście mogli zaznajomić się z ofertą edukacyjną szkoły przygotowaną na rok szkolny 2012/2013, bazą dydaktyczną i planami jej rozbudowy, osiągnięciami z lat ubiegłych, realizowanymi projektami edukacyjnymi wykraczającymi poza podstawowe obowiązki szkoły a dające szerokie możliwości indywidualnego rozwoju każdego ucznia RST.

Serdecznie Witam

Pani Barbaro !!!

Jak co roku zbliżają się dni otwarte w naszej szkole. Niestety nie mogę już w nich uczestniczyć. Ale myślę, że będzie Pani mogła zrobić to za mnie:). Poprzez moją wiadomość pragnę przede wszystkim zachęcić obecnych gimnazjalistów do wyboru tej szkoły!!! Gorąco wierzę, że znajdzie się kilka osób, którym zapali się „czerwona lampka”:) tak jak mi 4 lata temu i zapragną znaleźć się tutaj. Chyba dopiero teraz zdaję sobie sprawę jak szeroko otworzyła mi "furtkę na świat" REGIONALNA SZKOŁA TURYSTYCZNA w tak młodym wieku:). Myślę, że jak ma się wizję na siebie i wiemy co chcemy osiągnąć w życiu to jest nam o wiele łatwiej i szybciej zdobywamy kolejne sukcesy.

Mam nadzieję, że pozytywnie Panią zaskoczę:). Od ponad miesiąca pracuję w 5-gwiazdkowym hotelu Le K2 w Courchevel 1850 we francuskich Alpach. Gdzie pełnię funkcję Le Chef de Rang Room Service.

Na początku wspomnę o miejscowości, jak ogromne ma znaczenie we Francji. Courchevel jest częścią trzech dolin i sąsiaduje z ośrodkami w Meribel, Val Thorens i Les Menuires. Jest to największy obszar narciarski na świecie połączony w jedną całość. W sezonie Courchevel przyjmuje około 32 tysiące turystów (w tym 40% Brytyjczyków, 30% Francuzów, 15% Rosjan i 15% ze świata).

W tegorocznym rankingu szkół ponadgimnazjalnych, przeprowadzonym przez Dziennik Rzeczpospolita i tygodnik Perspektywy, Regionalna Szkoła Turystyczna uplasowała się w gronie najlepszych zajmując 30 miejsce na 139 techników województwa dolnośląskiego.

RST zajęła IV miejsce w województwie dolnośląskim wśród techników kształcących wyłącznie na potrzeby branży turystycznej oraz I miejsce w powiecie kłodzkim wśród wszystkich szkół technicznych.

W nowym roku szkolnym 2012/13 w ponadgimnazjalnym szkolnictwie zachodzą poważne zmiany.  Regionalna Szkoła Turystyczna już dziś jest bardzo dobrze przygotowana do stawianych przed nią zadań. Od wielu lat w RST realizowano modułowe programy nauczania wspierane praktykami i stażami u najlepszych pracodawców krajowych i zagranicznych. Doskonale przygotowana kadra pedagogiczna dobrze zna potrzeby tych pracodawców, nota bene w czasie wakacji również odbywała u nich staże.

Goście z Irlandii_18 warsztaty kuchnie świata_1 Goście z Irlandii_16

Chcąc podzielić się, z przyszłymi uczniami i absolwentami RST, wiedzą o nowym kształcie szkolnictwa zawodowego, Dyrektor Regionalnej Szkoły Turystycznej Pani Barbara Drożyńska wraz z nauczycielami w dniu 9 stycznia 2012 r. zorganizowała Konferencję dla  Dyrektorów, Pedagogów i Doradców Zawodowych oraz Wychowawców klas III Gimnazjów z terenu powiatu kłodzkiego. Zależy nam na tym, by uczniowie gimnazjum jak najwcześniej dowiedzieli się o możliwościach jakie daje im reforma szkolnictwa zawodowego i dlatego w pierwszej kolejności spotykamy się z ich pedagogami i doradcami zawodowymi. Dla nas cenne okazały się, uzyskane od naszych Gości, informacje o oczekiwaniach młodych ludzi – uczniów gimnazjów wkraczających w świat podejmowania decyzji o własnej przyszłości.

Konferencję prowadziły Pani Barbara Drożyńska dyrektor RST i Pani Renat Zygmunt nauczyciel RST –  eksperci Krajowego Ośrodka Wspomagania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie.
Program konferencji obejmował główne założenia reformy szkolnictwa zawodowego, planowane zmiany w ofercie edukacyjnej RST i obserwację przykładowych zajęć realizowanych w oparciu o modułowe programy.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.

Po zakończeniu konferencji uczniowie RST zaprosili naszych Gości na specjalnie dla nich przygotowany poczęstunek prezentujący ich kunszt zawodowy wykształcony w trakcie nauki w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com