Wiadomości

Debata W dniu 19 września 2011 r. Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju była gospodarzem Debaty Oświatowej „Dokąd Zmierzasz Oświato Polska” zorganizowanej przez Zarząd Okręgu Dolnośląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Pobierz "Program debaty"

Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Panią Beatę Pawłowicz, władze samorządowe Powiatu kłodzkiego: Przewodniczącego Rady Powiatu Kłodzkiego Pana Dariusza Kłonowskiego i Starostę kłodzkiego Pana Macieja Awiżenia, Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna Pana Wiesława Tracza.

Debata Maturzystki RST – laureatkami ogólnopolskiego konkursu _1 Śladami Polaków z ziemi polskiej do Rumunii_28

Gościliśmy członków Zarządu Głównego ZNP: Pana Jarosława Czarnowskiego Wiceprezesa ZG ZNP, Panią Jolantę Gałczyńską z Biura Prezesa ZNP oraz Panią Mirosławę Chodubską Prezes Okręgu Dolnośląskiego ZNP, członków Zarządów Oddziałów i Kół ZNP z województwa dolnośląskiego a przede wszystkim nauczycieli.

Ustanowiony przez Światową Organizację Turystyki UNWTO Światowy Dzień Turystyki 2011 odbędzie się 27 września 2011 roku, pod hasłem Turystyka – Łączenie kultur. Będzie on okazją do podkreślenia roli turystyki  w zbliżaniu różnorodnych kultur z całego świata i wspierania globalnego zrozumienia poprzez podróże.

W Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdrój dzień ten planujemy obchodzić 15. 09.2011 roku. Związane jest to z głosowaniem  na polskiego kandydata w konkursie New7Wonders. Takie głosowanie jednego dnia w całej Polsce i za granicą sprawi, że uczniowie i nauczyciele bezpośrednio włączą się w akcję wspierania Polski w konkursie

New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury

Głosowanie na stronie: http://www.new7wonders.com/voting-trends

Wielkie Jeziora Mazurskie to jedyny polski kandydat w międzynarodowym konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury. O zwycięstwo Mazury walczą w doborowej stawce, w której znalazły się m.in.: Amazonia, Wyspy Galapagos, Komodo, Klify Moher, Morze Martwe, Kanion Kolorado czy Wielka Rafa Koralowa.

W dniu dzisiejszym 1 września 2011 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Regionalnej Szkole Turystycznej.

Po ponad dwumiesięcznej przerwie spotkaliśmy się w murach naszej szkoły. Puste korytarze zapełniły się ponownie młodzieńczą radością i optymizmem. Wszyscy pełni wrażeń, ciekawi co słychać u koleżanek i kolegów. Gdzie byli, kogo spotkali, co widzieli?

Czas wakacji nieodwołalnie minął, jednak powrót do szkoły ma też swoje dobre strony. Przy okazji zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji spotykać się przecież będziemy ze swoimi przyjaciółmi, wychowawcami i nauczycielami.  Nauka w gronie przyjaciół choć wymagająca wysiłku i zaangażowania sprawi nam wiele radości i zadowolenia z sukcesów.

Jak co roku poznamy nowych kolegów – uczniów klas pierwszych. Musimy przypomnieć sobie dni  kiedy sami wkraczaliśmy w progi nowej szkoły, czego wówczas oczekiwaliśmy i jakie były nasze obawy. Pamiętajmy, że nasze nowe koleżanki i nowi koledzy nie znają jeszcze ani nas, ani naszej szkoły. Jeśli będą potrzebować naszej pomocy nie odmawiajmy jej. Za rok oni przyjmą następne roczniki i będą dla nich przewodnikami po naszej szkole - Reginalnej Szkole Turystycznej.

Uwaga  Nauczyciele, Rodzice wraz z Uczniami

Regionalnej Szkoły Turystycznej Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy Zdroju.

1 września 2011 zapraszam społeczność szkolną na uroczyste rozpoczęcie nowego roku,

wg następującego porządku:

godz.   9.00  - Msza Św. w Kościele Parafialnym pw.WNMP w Polanicy Zdroju,
                     w intencji Nauczycieli, Uczniów i ich Rodziców w nowym roku szkolnym.
godz.   9.45  - przejście społeczności szkolnej z Kościoła do RST
godz. 10.00  - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole
godz. 11.00  - Spotkanie wychowawców klas z uczniami.
godz. 11.45  - Zakończenie uroczystości
 
Uwaga, obowiązują stroje galowe.

Serdecznie zapraszam społeczność szkolną do udziału w uroczystości.

Barbara Drożyńska - dyrektor RST

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com