Wiadomości

Zgodnie z 23-letnią tradycją i misją Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju,Technikum im. Jana Pawła II, polegającymi na przygotowaniu profesjonalnych kadr na potrzeby turystycznego rynku pracy w regionie, w Polsce i w Europie, mamy zaszczyt zaprosić Uczniów klas VIII z Państwa Szkoły Podstawowej wraz z Opiekunami, na bezpłatne warsztaty zajęciowe, w następujących zawodach:

  • technik organizacji turystyki

  • technik hotelarstwa

  • technik żywienia i usług gastronomicznych

Celem wydarzenia jest aktywna orientacja zawodowa uczniów w nauczanych przez nas zawodach, oraz poznanie niezwykle atrakcyjnej oferty szkoły ,a także zwiedzanie internatu i zaplecza szkoły.

Tegoroczne tradycyjne Dni Otwarte w Regionalnej Szkole Turystycznej odbędą się w dwóch terminach:

  • 4 marca 2020 (środa)
  • 6 marca 2020 (piątek)

początek o godzinie 8:45, zakończenie około godziny 13:00.

PROSIMY O TELEFONICZNE USTALENIE DNIA PRZYBYCIA (tel. 74 868 1683)

Pod takim hasłem odbyły się warsztaty poprowadzone przez Pana Waldemara Załuskiego, który poświęcił swój czas, aby spotkać się z naszymi uczniami. Pod okiem właściciela „Największej w Polsce Patelni i Brytfanny Plenerowej” powstały niesamowite rolady drobiowe z różnym nadzieniem.Nasz gość opowiadał też o tym co jadano w dawnej Polsce, skąd czerpano inspiracje, jakie były korzenie naszej kuchni, a także jak przez wieki zmieniały się smaki Polaków.

To były wyjątkowe i niezapomniane zajęcia. Uczniowie klas trzecich bardzo dziękują za przekazaną wiedzę i kolejne zdobyte doświadczenia na drodze zawodowych umiejętności.

KONKURS HOTELARSKO - GASTRONOMICZNO - TURYSTYCZNY ODWOŁANY!!!

W związku z zagrożeniem epidemią i kolejnymi przypadkami zarażenia koronawirusem na terenie Polski, informuję,

że konkurs branżowy w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy - Zdroju został odwołany!!!

Rekomendacja Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Wojewody Dolnośląskiego.

 

Beata Dreszer, dyrektor Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy - Zdroju

 

RST gościła pracowników promów Firmy Unity Line, z którą szkołę łączy współpraca trwająca już ponad osiemnaście lat. Uczniowie technikum hotelarskiego spotkali się z hotelmanagerem promu m/f Polonia panem Piotrem Sowińskim, który opowiedział o zasadach odbywania praktyki zawodowej na promach. Pani Wioleta Szarek - koordynator praktyk na promach, zaprezentowała wirtualny spacer po promie. Pan Rober Woronowicz – houskeeping supervisor, przeprowadzi szkolenie na temat stosowania środków czystości w dziale houskeepingu.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com