Wiadomości

Grudzień 2019 roku dla uczniów technikum hotelarskiego obfitował w wiele wydarzeń.

Uczniowie klas II i III technikum hotelarskiego spotkali się panem Kamilem Rokickim - starszym specjalistą ds. relacji z gośćmi w Hotelu Dr Irena Eris w Polanicy Zdroju. Pan Kamil Rokicki omówił współczesne wyposażenie recepcji hotelowej, dokumenty, którymi posługują się pracownicy recepcji oraz przeprowadził instruktaż obsługi gościa hotelowego.

13 grudnia 2019 roku w całym kraju odbywały się liczne uroczystości upamiętniające 38 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W naszej szkole, w tym roku miały one szczególny wydźwięk i oprawę ze względu na udział pana Andrzeja Perlaka wraz z małżonką. W okresie stanu wojennego pan Andrzej był internowany w Głogowie, Grodkowie i w dalekich Uhercach, w Bieszczadach.

20191217 091834

W międzynarodowej akcji Amnesty International ,,Maraton Pisania Listów” uczniowie i nauczyciele RST w Polanicy-Zdroju napisali 63 listy. W tym roku stanęliśmy w obronie młodych aktywistów z Białorusi, Egiptu, Nigerii i Sudanu Południowego. Pochodzą oni z różnych stron świata, ale łączy ich jedno – ogromna niesprawiedliwość, jakiej doznali ze strony władz swojego państwa.

 Mamy nadzieję, że napisane przez nas listy mają ogromną moc i mogą stać się kluczem do upragnionej wolności dla Emila, Magai, Nasu i Ibrahima. Organizatorzy szkolnej akcji Maratonu, składają podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w działanie. Przede wszystkim za okazanie wsparcia i solidarność z bohaterami Maratonu.

Serdecznie dziękujemy!

Już po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili pracodawcy z promów Unity Line i Hotelu & Spa Dr Irena Eris Polanica – Zdrój oraz burmistrz miasta Pan Mateusz Jellin.
Była to okazja nie tylko do spotkania, ale przede wszystkim wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania umiejętności zawodowych uczniów zdobywających szlify w wybranych przez siebie zawodach.

Przez dwa dni, uczniowie wszystkich profesji uczestniczyli w wielu ciekawych wykładach i pokazach. Pan Piotr Sowiński opowiadał o zasadach odbywania praktyk i staży na promie Polonia, Pan Robert Woronowicz szkolił hotelarzy w zakresie stosowania profesjonalnych środków czystości w dziale służby pięter, a Pani Wioleta Szarek zabrała wszystkich na wirtualny spacer po jednostkach promowych.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com