Wiadomości

22 listopada 2019r. w Regionalnej Szkole Turystycznej w klasie II Technikum Obsługi Turystycznej odbyła się prezentacja projektu: „Pomysł na firmę turystyczną”.

Oto tegoroczne pomysły na firmę:

grupa 1: KACPER, KUBA i KUBA - czyli inny niż wszystkie pomysł jak spędzać zimę z biurem podróży- aktywnie, niesztampowo i TANIO!! :)

grupa 2: OSKAR i BARTEK i SZYMON - czyli najpiękniejsze miejsca na Ziemi dla wszystkich :)

grupa 3: 1. PATRYCJA,, BASIA, JAGNA I ŁUKASZ - wspaniały pomysł na ekstremalne doznania przez Malediwy po Czarnobyl :)

grupa 4: MARTYNA, MAREK, NATALKA I KAROLINA -czyli jak świetnie jest być kreatywnym animatorem z poczuciem humoru :)

grupa 5:1. ROKSANA, WIKTORIA i WIKTORIA, czyli profesjonalna animacja dla dzieci jest najwspanialszym pomysłem na firmę :)

grupa 6: 1. NATALKA, HANIA I KUBA - od potrzeb turystów po fantastyczne imprezy turystyczne z Rainbow :)

Z prawdziwą przyjemnością ogłaszam, iż zwycięską drużyną projektu "Pomysł na firmę" została grupa VI.Gratuluję wspaniałego pomysłu, kreatywności, rzeczowej argumentacji i wiedzy. Biuro należy w tym roku do Was:) Wkrótce wybór dyrektora, kierowników działów i oferty pracy na stanowiskach w Symulacyjnym Biurze Podróży Alibaba-tour.

W dniu 06.11.2019 uczniowie klasy 2 TOT dekorowali stoły, ucząc się, jak dokładnie ułożyć poszczególne sztućce.

Klasa podzieliła się na 3 grupy i rozpoczęła rywalizację. Planem było udekorowanie stołu na styl jesienny. Uczniowie przynieśli własne dekoracje, dlatego wszystkie elementy były różnorodne. Gdy grupy skończyły wykańczanie stołów, profesjonalne jury z klasy trzeciej, oceniło pracę bardzo wysoko i udzieliło fachowego instruktażu.Wykonywanie zadania przysporzyło uczniom wiele przyjemnośći, a najlepszy zespół nagrodzony został ocenami celującymi z przedmiotu.

Zabawa była przednia. Mam nadzieję, że w niedługim czasie powtórzymy takie zajęcia, gdyż łączyły się one z pozytywnymi emocjami i nową energią do zdobywania wiedzy w tak atrakcyjny sposób. Po prostu przyjemne z pożytecznym w jednym.

W piątek, 8 listopada 2019 roku w Regionalnej Szkole Turystycznej, uroczyście obchodzono 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali ten wyjątkowy i radosny dzień dla naszej ojczyzny.

Tradycją w Regionalnej Szkole Turystycznej są coroczne „Lekcje poetyckie”, podczas których uczniowie mają sposobność spotykać się z twórcami literatury oraz ludźmi kultury i sztuki. W tym roku szkolnym, 14 listopada 2019 r., klasy 1żh i 1TH gościły pisarzy współczesnych należących do Związku Literatów Polskich: panią Elżbietę Śnieżkowską-Bielak (poetkę i prozatorkę), panią Monikę Maciejczyk (poetkę i prozatorkę) oraz pana Andrzeja Dębkowskiego (krytyka literackiego, publicystę, eseistę, dziennikarza i wydawcę, redaktora naczelnego „Gazety Kulturalnej”).

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com