Wiadomości

Najlepiej doskonalić swoje umiejętności w praktyce, np. podczas warsztatów szkoleniowych z animacji. Dlatego klasa 2 Technikum Obsługi Turystycznej o specjalizacji Animator Czasu Wolnego wraz z nauczycielem – Panią Edytą Zarzycką-Kościesza, zorganizowała halloweenowe warsztaty animacyjne dla dzieci z oddziałów zerowych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy- Zdroju.

O tym mogli się przekonać uczniowie klasy IG i IHT podczas realizacji dwóch tematów lekcji z zakresu wiedzy o społeczeństwie. No bo gdzie, jak nie w Urzędzie Miejskim w Polanicy-Zdroju można najlepiej przeprowadzić tematy: ,,Jak załatwić sprawę w Urzędzie?” oraz ,,Informacja publiczna i e-urząd”. Lekcje w obu klasach odbyły się 30 października 2019 roku.

Miesiąc listopad jest miesiącem, w którym w szczególny sposób pamiętamy o bliskich zmarłych jak i o tych, którzy zapisali się na kartach naszej narodowej historii. Dlatego też, we wtorek 29 października 2019 roku chętni uczniowie z klasy pierwszej i drugiej technikum wzięli udział w akcji porządkowania grobów na polanickiej nekropolii. Włączyli się do corocznej akcji przede wszystkim z potrzeby serca oraz aby wyrazić pamięć i szacunek dla zmarłych. Uczniowie oczyścili z liści i usunęli mech z nagrobków bohaterów naszej wolności. Położyli własnoręcznie wykonane stroiki i zapalili znicze, oddając w skupieniu należny hołd zmarłym.

Dnia 13 września 2019 roku uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej mieli okazję uczestniczyć w ważnym wydarzeniu o charakterze patriotycznym – Przystanek Niepodległość. Była to już piąta edycja, tym razem zorganizowana w Polanicy-Zdroju, pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Michała Dworczyka. Ten trzydniowy event ( 13.09 – 15.09.2019 ) obfitował w prelekcje, wykłady, spektakle teatralne, wystawy, spotkania oraz koncerty muzyczne . Nasi uczniowie uczestniczyli w oficjalnym otwarciu imprezy w Teatrze Zdrojowym, a po zakończeniu otwarcia, w asyście Orkiestry Reprezentacyjnej Dolnośląskiej Komendy Policji dumnie trzymając 50-metrową flagę, wyruszyli wraz z innymi uczestnikami wydarzenia do polanickiego Sanktuarium. W kościele odbyła się uroczysta msza w intencji Ojczyzny, sprawowana przez biskupa świdnickiego Ignacego Deca.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com