Wiadomości

28 lutego 2018 roku, zgodnie z tradycjami szkoły, Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju gościła u siebie tegorocznych absolwentów gimnazjów wraz z opiekunami z terenu powiatu kłodzkiego. Dla blisko 200 gości uczniowie i nauczyciele przygotowali warsztaty, w których wspólnie mogli uczestniczyć. Była to niezwykła przygoda, która pozwalała uczniom przybliżyć nie tylko kierunki kształcenia, ale również warunki, w których młodzież nabywa umiejętności zawodowych oraz metody i formy pracy stosowane podczas zajęć. Wszyscy tegoroczni absolwenci gimnazjów zostali również zapoznani z miejscami odbywania praktyk i staży zawodowych, również tych zagranicznych oraz z ofertą proponowanych działań szkoły. Po warsztatach wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów RST.

Wszystkich gimnazjalistów, którzy nie mogli wziąć udziału w tym wydarzeniu, a są zainteresowani ofertą edukacyjną szkoły zapraszamy do indywidualnych odwiedzin.

Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć w galerii ->


  

„Można odejść na zawsze 
By stale być blisko”
Ks. Jan Twardowski

W ubiegłym tygodniu, w środę, pożegnaliśmy naszą wspaniałą wychowankę i koleżankę - Darię Przybycień. Spędziła w naszej szkole cztery lata, dostarczając nam dużo pozytywnej energii, zarażając nas uśmiechem i radością każdego dnia. Tak chętnie zaangażowana społecznie na rzecz innych ...

daria

Daria - niezmiernie miła, ciepła, ambitna i zdolna dziewczyna. Prawdziwy „tot-ek”, zakręcony podróżami, przygodą i turystyką. Od pierwszej klasy TOT, do zdania matury, ukształtowała w sobie profesjonalizm i umiejętności zawodowe. Miała dużo planów, pomysłów i marzeń ...

Tylko czasu zabrakło, aby je zrealizować, wykorzystać i rozwinąć ...

Jak wyrazić żal, że odeszła? Smutek i poczucie, że za wcześnie?...

W naszych sercach Daria pozostanie na zawsze.

Nauczyciele i uczniowie RST

 png page divider line page

Zapraszamy do odwiedzania 

XVI edycji Targów Edukacyjnych ABSOLWENT 2018,

imprezy z roku na rok zyskującej coraz większą renomę, na stałe wpisanej w kalendarz targowy branży edukacyjnej.

Targi w bieżącym roku odbędą się w miastach:

   
w dniach 6-7 marca 2018r. (wtorek-środa)
Zielonej Górze w hali LO nr VI (dawne Gimnazjum nr 2)
przy ul. Świętych Cyryla i Metodego 9 
w dniach 13-14 marca 2018r. (wtorek-środa)
Gorzowie Wlkp. w hali OSiR
przy ul. Słowiańskiej 10

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że wielu naszych nauczycieli obserwuje jak zmienia się świat i modyfikuje proces nauczania dostosowując go do różnorodnych potrzeb naszych uczniów.

W tym roku szkolnym nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego kontynuowali 9 edycję programu INSTALING.PL - systemu nauki słownictwa w domu, wśród wszystkich uczniów naszej Szkoły.

Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest

to najtrudniejszy element nauki, najżmudniejszy i wymagający najwięcej czasu. Wielogodzinna nauka, nawet jeśli występują w niej przerwy, nie sprzyja osiąganiu dobrych wyników. A tymczasem właśnie tak uczy się zdecydowana większość uczniów, zakuwając cały wieczór poprzedzający lekcję czy sprawdzian. W efekcie większość świeżo wyuczonych słówek jest zapominana już kolejnego dnia.

Autorzy tego programu stwierdzili, że gdybyśmy poświecili na naukę do 15 minut codziennie, osiągnęlibyśmy świetne wyniki. Przez 15 minut każdy bez problemu opanuje przynajmniej 3 słowa. Potem wystarczy je tylko powtórzyć co kilka dni. 3 nowe słowa na dzień to 90 słów w miesiącu. I ponad 1000 słówek w ciągu roku!

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com