Wiadomości

"Są ludzie i chwile, których się nie zapomina"


Z wielkim smutkiem informujemy społeczność szkolną oraz rodziców, że po długotrwałej i wyczerpującej chorobie zmarła

Nasza emerytowana nauczycielka fizyki - Pani Danuta Wojciechowska

wyjątkowy przyjaciel szkoły, wspaniały pedagog i wychowawca młodzieży.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Busku-Zdroju, dnia 6.08.2019.

Pogrążeni w żalu: dyrekcja RST, nauczyciele i pracownicy szkoły

W ostatnim tygodniu nauki, w ramach lekcji historii uczniowie dwóch klas drugich obejrzeli wystawę ,,Generał Józef Haller i jego żołnierze”. Wystawa od 20 marca 2019 roku gości w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Polanicy-Zdroju i świetnie wpisuje się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W dniu otwarcia wystawy, młodzież internatu miała ponadto możliwość uczestniczenia w okolicznościowym wykładzie wygłoszonym przez kierownika Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej-pana Jana Engelgarda.

17 maja 2019 roku w Katowicach, w siedzibie Miasta Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek odbył się finał X edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Kamienie Pamięci-,,Harcerze Niepodległej”. Nasz projekt historyczny został przez komisję pozytywnie oceniony, z czego bardzo się cieszymy. Bierzemy udział w tym przedsięwzięciu już po raz drugi. W tym roku drużyna reprezentowana była przez: Zuzannę Kűhnel, Julkę Kasperska i Weronikę Świniańska. W tej edycji grupa miała za zadanie odnalezienie w środowisku lokalnym harcerza Niepodległej, który przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości lub czynnie uczestniczył walcząc w czasie II wojny światowej, stawiając opór okupantom hitlerowskim i sowieckim, a po jej zakończeniu, działał w powojennej drugiej konspiracji niepodległościowej.

 Po raz kolejny Regionalna Szkoła Turystyczna zorganizowała charytatywną zbiórkę dla podopiecznych Domu Małego Dziecka w Kłodzku. W tym roku do zbiórki przyłączyli  się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju, w szczególności uczniowie z klasy Vc z wychowawczynią - Panią Agnieszką Szota. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli z  obu szkół w ramach zbiórki udało się zebrać ogromne ilości odzieży,  zabawek, słodyczy i kosmetyków dla dzieci.

W ramach szkolnej akcji „ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”  każdy mógł podzielić się z dziećmi odrobiną miłości i serca, za co w  imieniu opiekunów i dzieci Domu Małego Dziecka w Kłodzku serdecznie  dziękujemy.

Edyta Zarzycka-Kościesza

LSZ logo cien

Realizujemy projekt „Animacja czasu wolnego - wsparcie uczniów RST ..."

 

 
 
JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com