Wiadomości

Tradycją w Regionalnej Szkole Turystycznej są coroczne „Lekcje poetyckie”, podczas których uczniowie mają sposobność spotykać się z twórcami literatury oraz ludźmi kultury i sztuki. W tym roku szkolnym, 14 listopada 2019 r., klasy 1żh i 1TH gościły pisarzy współczesnych należących do Związku Literatów Polskich: panią Elżbietę Śnieżkowską-Bielak (poetkę i prozatorkę), panią Monikę Maciejczyk (poetkę i prozatorkę) oraz pana Andrzeja Dębkowskiego (krytyka literackiego, publicystę, eseistę, dziennikarza i wydawcę, redaktora naczelnego „Gazety Kulturalnej”).

Najlepiej doskonalić swoje umiejętności w praktyce, np. podczas warsztatów szkoleniowych z animacji. Dlatego klasa 2 Technikum Obsługi Turystycznej o specjalizacji Animator Czasu Wolnego wraz z nauczycielem – Panią Edytą Zarzycką-Kościesza, zorganizowała halloweenowe warsztaty animacyjne dla dzieci z oddziałów zerowych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy- Zdroju.

O tym mogli się przekonać uczniowie klasy IG i IHT podczas realizacji dwóch tematów lekcji z zakresu wiedzy o społeczeństwie. No bo gdzie, jak nie w Urzędzie Miejskim w Polanicy-Zdroju można najlepiej przeprowadzić tematy: ,,Jak załatwić sprawę w Urzędzie?” oraz ,,Informacja publiczna i e-urząd”. Lekcje w obu klasach odbyły się 30 października 2019 roku.

Miesiąc listopad jest miesiącem, w którym w szczególny sposób pamiętamy o bliskich zmarłych jak i o tych, którzy zapisali się na kartach naszej narodowej historii. Dlatego też, we wtorek 29 października 2019 roku chętni uczniowie z klasy pierwszej i drugiej technikum wzięli udział w akcji porządkowania grobów na polanickiej nekropolii. Włączyli się do corocznej akcji przede wszystkim z potrzeby serca oraz aby wyrazić pamięć i szacunek dla zmarłych. Uczniowie oczyścili z liści i usunęli mech z nagrobków bohaterów naszej wolności. Położyli własnoręcznie wykonane stroiki i zapalili znicze, oddając w skupieniu należny hołd zmarłym.

JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com