Wiadomości

W dniu 06.11.2019 uczniowie klasy 2 TOT dekorowali stoły, ucząc się, jak dokładnie ułożyć poszczególne sztućce.

Klasa podzieliła się na 3 grupy i rozpoczęła rywalizację. Planem było udekorowanie stołu na styl jesienny. Uczniowie przynieśli własne dekoracje, dlatego wszystkie elementy były różnorodne. Gdy grupy skończyły wykańczanie stołów, profesjonalne jury z klasy trzeciej, oceniło pracę bardzo wysoko i udzieliło fachowego instruktażu.Wykonywanie zadania przysporzyło uczniom wiele przyjemnośći, a najlepszy zespół nagrodzony został ocenami celującymi z przedmiotu.

Zabawa była przednia. Mam nadzieję, że w niedługim czasie powtórzymy takie zajęcia, gdyż łączyły się one z pozytywnymi emocjami i nową energią do zdobywania wiedzy w tak atrakcyjny sposób. Po prostu przyjemne z pożytecznym w jednym.

W piątek, 8 listopada 2019 roku w Regionalnej Szkole Turystycznej, uroczyście obchodzono 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali ten wyjątkowy i radosny dzień dla naszej ojczyzny.

Tradycją w Regionalnej Szkole Turystycznej są coroczne „Lekcje poetyckie”, podczas których uczniowie mają sposobność spotykać się z twórcami literatury oraz ludźmi kultury i sztuki. W tym roku szkolnym, 14 listopada 2019 r., klasy 1żh i 1TH gościły pisarzy współczesnych należących do Związku Literatów Polskich: panią Elżbietę Śnieżkowską-Bielak (poetkę i prozatorkę), panią Monikę Maciejczyk (poetkę i prozatorkę) oraz pana Andrzeja Dębkowskiego (krytyka literackiego, publicystę, eseistę, dziennikarza i wydawcę, redaktora naczelnego „Gazety Kulturalnej”).

Najlepiej doskonalić swoje umiejętności w praktyce, np. podczas warsztatów szkoleniowych z animacji. Dlatego klasa 2 Technikum Obsługi Turystycznej o specjalizacji Animator Czasu Wolnego wraz z nauczycielem – Panią Edytą Zarzycką-Kościesza, zorganizowała halloweenowe warsztaty animacyjne dla dzieci z oddziałów zerowych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy- Zdroju.

JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com